Донарахування до мінімального рівня споживання опалення

Теплова енергія для багатоквартирних будинків, в яких ТОВ «УПРАВДОМ» надає послуги з постачання теплової енергії, виробляється за рахунок автономної газової котельні. В автономній системі опалення теплогенератор, теплопроводи і опалювальні прилади конструктивно об’єднані в один пристрій в будинку.

Протягом опалювального сезону внутрішня температура повітря в квартирах підвищується не тільки за рахунок розміщених в них опалювальних приладів, а й за рахунок прогрівання сусідніх квартир та конструктивних елементів будинку в цілому.

Тепло – це та послуга, яку в опалювальний період неможливо не споживати.

Тому що взимку при мінусовій температурі повітря на вулиці і вимкнутому опаленні в квартирі (квартирний лічильник тепла показує нуль) в такій квартирі мінусової температури не буде. Якщо власник квартири з метою економії вимкнув або обмежив опалення у своїй квартирі, обігрів такої квартири проходить за рахунок сусідніх квартир, які опалюються, теплопроводів будинку, тощо.

Окрім цього, всі мешканці багатоквартирного будинку мають брати солідарну участь в його утриманні.

Неопалення квартири та суттєве зниження температури повітря в ній впливає не тільки на саму квартиру, стан її внутрішнього оздоблення, тощо, а й може спричинити утворення грибків та плісняви в сусідніх квартирах чи місцях загального користування, а також призвести до зниження нормативного строку експлуатації будівлі в цілому.

Тобто обов’язок дотримання належного температурного режиму в квартирі є не тільки питанням комфорту чи економії мешканців цієї квартири, але й питанням виконання цими мешканцями їх обов’язку щодо належного утримання будинку в цілому.

Тому, для запобігання зазначеного чинним законодавством України передбачається, що споживачі, приміщення яких обладнане лічильником, повинні забезпечити споживання в квартирі теплової енергії в кількості не менше ніж мінімальна норма для цієї квартири.

Якщо споживач не забезпечив мінімальне споживання, він використав тепло сусідніх квартир через стіну та підлогу. В такому випадку проводиться донарахування до встановленої мінімальної частки середнього питомого споживання.

Строка «донарахування» в рахунках на оплату  - це різниця між встановленою законом мінімальною нормою та тією кількістю Гкал, яку було спожито згідно показань лічильника.

ТОВ «УПРАВДОМ», як виконавець комунальних послуг, зобов’язується дотримуватися вимог чинного законодавства України та проводити зазначені донарахування.

Жодних нормативно-правових актів, які би відміняли зазначений принцип розподілу обсягів теплової енергії під час дії воєнного стану в України прийнято не було, відповідно ТОВ «УПРАВДОМ» зобов’язується проводити саме такі розрахунки, якщо у відповідному опалювальному сезоні воно надавало послуги з постачання теплової енергії.