У рахунках на оплату наявна строка - розподіл витрат на функціонування внутрішньобудинкових систем опалення.

ТОВ «УПРАВДОМ» просить не ототожнювати ці витрати з витратами на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень, які ТОВ «УПРАВДОМ» не нараховує у своїх рахунках на оплату.

Ці два види витрат різні з точки зору чинного законодавства України та за своїм призначенням:

якщо витрати  на опалення місць загального користування – це витрати на опалення вестибюлів, загальних коридорів, сходових кліток, тощо, то витрати на функціонування внутрішньобудинкових систем опалення – це фактично тепловтрати, які відбуваються в системах будинку.

У квартирах мешканців є радіатори, але до них йдуть труби і під час постачання по них тепла відбуваються тепловтрати. Законодавець зобов’язує виконавців послуг розраховувати такі тепловтрати для того, щоб правильно й більш-менш чесно розподілити теплову енергію між мешканцями будинку. Є власники квартир, які вважають, що все, що знаходиться за дверима їх квартири, їх не стосується. Проте кожен мешканець має брати солідарну участь в утриманні будинку й тому має платити також за функціонування систем.

Зазначені тепловтрати є тепловою енергією, яка вироблена саме за допомогою обладнання ТОВ «УПРАВДОМ», тому саме ТОВ «УПРАВДОМ» має право на отримання компенсації вартості цієї втраченої при транспортуванні теплової енергії.

Саме із зазначених причин та вимог закону ТОВ «УПРАВДОМ» як виконавець послуг з постачання теплової енергії щомісячно проводить розподіл витрат на функціонування внутрішньобудинкових систем опалення у відповідності до положень Методики № 315 від 22.11.2018.

Всі розрахунки зазначених витрат щомісячно розміщується на офіційному сайті ТОВ «УПРАВДОМ» у розділі ЖК.

При цьому, звертаємо увагу, що згідно п.14 Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених Постановою КМУ № 830 від 21 серпня 2019 року № 830 відключення від систем теплопостачання не звільняє власників квартир від обов’язку відшкодування витрат за обсяг теплової енергії, витраченої на функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будинку.

Тобто, згідно чинного законодавства України, повне перекриття кранів на батареях опалення не звільняє споживачів від обов’язку щодо оплати витрат на функціонування внутрішньобудинкових систем опалення.